راکتور هیدروترمال

راکتور هیدروترمال

راکتور هیدروترمال (اتوکلاو تفلنی)

راکتور هیدروترمال ، یکی از بهترین و ارزان ترین تجهیزات آزمایشگاهی است که زمانی که در سنتز مواد به بن بست می خوریم از آن استفاده میکنیم. “هیدروترمال” یک فناوری پیشرفته و کاربردی برای گستره‌ی وسیعی از صنایع شیمیایی است. این فرآیند دارای ریشه زمین شناختی است و شرایط حاکم بر سطوح درونی پوسته زمین را جهت اهداف صنعتی شبیه‌سازی و کنترل می‌نماید. فناوری هیدروترمال می‌تواند در زمینه سنتز، رشد، دگرگونی و تبدیل مواد شیمیایی کاربرد داشته باشد. همچنین بسیاری از فرآیندهای دهیدراسیون، تخریب شیمیایی، استخراج و فرآیندهای سونوشیمیایی، مکانوشیمیایی و الکتروشیمیایی، زینترینگ و غیره می‌توانند تحت این فرایند انجام شوند. امروزه بیش از ۹۰ میلیون تن سنگ معدن بوکسیت (حاوی نمک‌های آلومنیوم) با بهره‌گیری از این فناوری مورد استخراج قرار می‌گیرد.

راکتو هیدروترمال تقریباً می‌توانند در سنتز تمامی ترکیبات معدنی با ساختارهای عنصری، اکسید، سیلیکات، ژرمانات، فسفات، کلکوژناید، نیترید، کربنات و غیره بکار گرفته شود. در زمینه سنتز مواد پیشرفته، بزرگترین ترکیبات تک بلوری کوارتز (Single-Crystalline Quartz) و زئولیت (Zeolite) تاکنون بصورت مصنوعی با تکنولوژی هیدروترمال ساخته شده‌اند. روش هیدروترمال می‌تواند برای سنتز مواد کاربردی نظیر مواد مغناطیسی، اپتیکی پیزوالکتریک، سرامیک و غیره در مقیاس بالا (تجاری) به صورت تک بلوری و چند بلوری (Poly-Crystalline) به کار گرفته شود. تک بلورهای ایجاد شده با این روش بسیار خالص و بزرگ هستند. پودرهای تهیه شده با فرآیند هیدروترمال دارای مزایایی همچون: ذرات مجزا، خلوص بسیار بالا (فاقد آلودگی)، غیرکلوخه‌ای، با مورفولوژی و ترکیب بلوری مشخص (معمولاً تک بلوری) و بصورت تک پخش (Monodisperse) می‌باشند و به راحتی در حلال بازپخش می شوند.

راکتور هیدروترمال
راکتور هیدروترمال

 با توجه به طیف گسترده ای از واکنش هایی که در راکتور های آزمایشگاهی انجام می شوند مانند سنتز انواع نانو مواد ، نانو سرامیک ، گرافن ، زئولیت ، مزوپور و ترکیبات کئوردیناسیونی ، سنسور ها و نانو سنسورها ، بیومواد و شیمی پلیمر معدنی و … و عدم وجود و تولید اینگونه راکتور ها در کشور و هزینه بالای وارد کردن این محصول عملا باعث کاهش سرعت رشد در زمینه های تحقیقاتی مذکور و بسیاری از زمینه ای تحقیقاتی روز دنیا در کشور شده است . بنابراین این شرکت سعی کرده تا انواع راکتور های آزمایشگاهی مخصوصا راکتور های هیدروترمال را طراحی و از بهترین مواد در ساخت آن استفاده نماید تا از نظر کارایی و کیفیت چیزی کمتر از نمونه خارجی نداشته باشد و پس از آزمایشات متعدد توانسته با موفقیت طراحی و ساخت اولین راکتور را با موفقیت به پایان برساند . این راکتور ها باید درای یک شل بیرونی از جنس فلزی باشند که چند ویژگی مهم داشته باشد که عبارت اند از : مقاوم بودن به مواد شیمیایی ، اسید ها ، باز ها ، اکسیژن و آب و … ، عدم خاصیت مغناطیسی برای برخی از واکنش های خاص ، قابلیت تحمل فشار بالا ،قابلیت تحمل دماهای بالا،  ظریب انبساط پایین و … و همچنین دارای یک شل درونی از جنس تفلون یا پلیمری خاص باشند که علاوه بر عدم واکنش باید تحمل دماها و فشار های بالا را داشته باشد . پس از مطالعات توانستیم بهترین جنس را برای شل بیرونی و شل درونی انتخاب نماییم و راکتور را طوری طراحی کنیم که مشابه جدید ترین راکتور نمونه خارجی بوده ولی با کارایی بیشتر و دارای برخی از نواقص نمونه های خارجی نمی باشد .انتخاب نوع فلز و تفلون با توجه به مطالعات SEM انواع فلزات و تفلون ها در محیط های RFNA و سایر اسید ها موادخوردنده و باز ها و … و میزان انبساط دمایی ، تحمل فشار و حرارت طی آزمایشات گوناگون متخصصین شرکت ، صورت گرفته است. پس از انتخاب مواد اولیه و طراحی قطعه با استفاده از دستگاه های CNC و فرز با دقت بالا این راکتور ها تراش داده می شوند .

راکتور هیدرورترمال و سولوترمال در شیمی کاتالیست ، کریستال ، پلیمر ، نانو ، کئوردیناسیون ، الکتروشیمی و همچنین در سنتز های بیوشیمی و سایر واکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد. راکتور های هیدروترمال برای سنتز های شیمیایی تحت فشار و دمای معین نیز مورد استفاده قرار میگیرد. راکتور هیدروترمال در مهندسی محیط ، مهندسی انرژی ، مهندسی مواد و همچنین سایر رشته های علمی ، پژوهشی و آزمایشگاهی جهت پژوهش ، مطالعه و آموزش مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی های راکتور هیدروترمال سکویا شیمی

  1. ساختار منطقی ، بدون مواد سازنده خطرناک ، بدون آلودگی با تضمین ایمنی
  2. بدنه استیل ضد زنگ ، ضد اسید ، ضد خوردگی ، بدون خاصیت مغناطیسی

  3. بدنه داخلی PTFE ، ضد زنگ ، ضد اسید ، ضد باز ، ضد مواد شیمیایی ، ضد خوردگی

  4. طول عمر بسیار بالا ، قیمت پایین (یک سوم نمونه خارجی با همان کیفیت)

  5. گارنتی ۶ ماهه محصولات از تاریخ خرید

 

پارامتر های راکتور هیدروترمال سکویا شیمی
دمای ایمنی : ۲۴۰ درجه سانتی گراد

فشار ایمنی : ۳ مگا پاسگال

سرعت سرد و گرم شدن : ۵ درجه سانتی گراد بر دقیقه

سایز : ۲۵ ، ۵۰ ، ۱۰۰ ، ۲۰۰میلی لیتر و …

 

نکات ایمنی راکتور هیدروترمال

۱- از حلال های انفجاری استفاده نشود.

۲- از حلال های با قابلیت اشتعال استفاده نشود.

۳- موادی که دارای قابلیت انفجار هستند یا ترکیبشان قابلیت انفجاری دارد نظیر N3 اجتناب شود.

۴- بهترین حلال آب است سعی شود از ان استفاده شود و در حد امکان حلال سمی استفاده نشود.

انتقال به صفحه خرید راکتور هیدروترمال

Hydrothermal reactor, Polymerization reactors, digestion tank, pressure vessel, experiment reflects the kettle.

Hydrothermal and solvothermal synthesis reactor is used in catalysis, crystal, polymer, Nano, Coordination, Electrochemical and Sensor Chemistry, also used in Biochemistry synthesis and other experiments.

Hydrothermal synthesis reactor is used to make new synthetic chemicals under a certain temperature and pressure. It is widely used in new materials, energy, environmental engineering and other fields of scientific research and experiments, it is a small commonly used reactor used in teaching and scientific research.

  1. Reasonable structure, non-spill of hazardous substances, pollution reduction, safety guarantee.
  2. Hydrothermal synthesis reactor using high quality Cr-Ni-Ti nonmagnetic stainless steel and refined processing.
  3. Lining uses complete PTFE material, it has the excellent acid resistance and alkali resistance.
  4. Stainless still shell, special PTFE liner, good corrosion resistance.

(۱) Safe Temp: ۲۴۰°C

(۲) Safe Pressure: ≤۳MPa

(۳) Heating and Cooling Rate: ≤۵°C/min

(۴) Specification: 25ml 50ml 100ml 150ml 200ml 

we can offer customized size according to user’s needs.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
question